• Slide panorama

  Městys Zlonice a čtyři přidružené části, konkrétně to jsou: Břešťany, Lisovice, Tmáň a Vyšínek.

 • Slide Kostel

  Významný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Dokončen r.1744 F.M.Kaňkou.

 • Slide Vyšínek

  Přidružená část Zlonic – obec Vyšínek.

 • Břeštany

  Přidružená část Zlonic – obec Břešťany.

 • Tmáň

  Přidružená část Zlonic – obec Tmáň.

 • Lisovice

  Přidružená část Zlonic – obec Lisovice.

 • Děti na hřišti

  Nově vystavené dětské hřiště.....

 • Hřiště

  ...kde naleznete např. šplhací věž, houpačky,prolézačky,padací most,pískoviště a mnohem víc.

 • Památník A. Dvořáka

  Barokní špitálek na jižním konci Zlonic byl v roce 1954 přeměněn na Památník A. Dvořáka.

 • Panorama vlak

  Zdejší železniční stanice se nachází nedaleko železničního muzea.

 • Železniční muzeum

  Železniční muzeum Zlonice je projektem zaměřeným na oblasti historie železniční dopravy.

 • Knihovna

  Městská knihovna vám nabídne nejen knihy, ale také možnost připojení se na internet.

 • Obřadní síň

  Využijte prostor nové Obřadní síně jako místo, kde si řeknete své "ano".

Rok 2014 v SK Zlonice

vloženo: 13.01.2015 |

I.A mužstvo – I.B třída  - SK ZLONICE - oddíl kopané

Po postupu I.A týmu z okresního přeboru na jaře  roku 2013 přichází vzápětí další úspěch v podobě postupu do krajské I.B třídy. Dva po sobě jdoucí postupy tu dlouho nepamatujeme. Zlonický fotbal si však podobný úspěch zaslouží. Vraťme se však na samotný začátek, konkrétně k sezóně 2013-2014 a přesněji ještě k jaru 2014, kdy jsme hráli okresní přebor. Ten se nám podařilo s celkem vysokým náskokem, jako nováčkovi soutěže, vyhrát a napodobit tak jeho předešlé vítěze z řad nováčků TJ Unhošť a Sokol Jedomělice. Vzhledem k více jak 100 - leté tradici tohoto sportu v naší malé obci a v neposlední době velkému množství práce a snahy všech lidí, to byl krásný dárek. Postup přinesl nejen ohromnou radost a hrdost, ale taktéž spoustu dalších starostí. Po dlouhých letech je obnovena doprava hráčů a fanoušků na venkovní zápasy autobusem. U mužstva skončil jako trenér Michal Špeta, jemuž za jeho práci musím moc poděkovat. Po jeho odchodu angažovalo vedení klubu jako hlavního trenéra Jiřího Hubáčka z Budyně nad Ohří. S velkým očekáváním vstupujeme do soutěže, kde nás čekají týmy z Rakovnicka, Berounska, Prahy – západ a Kladenska. Již první utkání nám naznačí, že se nebude jednat o lehkou soutěž a že se v ní budeme muset potýkat jak s jinou kvalitou protivníků, tak i s  neblahými vlivy, které bohužel nebudeme moci ovlivnit. Na úvod prohráváme u Berounky s Hýskovem 2 : 0. Rovněž druhé utkání hraje náš tým na venkovním hřišti v Unhošti s SK Hřebeč. Po tragickém I. poločase prohráváme 3 : 0. II. poločas však dokážeme, to co domácí v první půli a po remíze 3 : 3 získáváme náš 1 bod v této soutěži. Následně hostíme ve své premiéře na domácím hřišti jednoho z největších favoritů soutěže SK Doksy. Před více jak 200 fanoušky podáváme asi náš nejlepší výkon podzimu a vítězíme 2 : 1. Pak již zajíždíme k derby do Jedomělic, tedy týmu, jež nás před rokem připravil ve vzájemném utkání o postup do okresního přeboru. Oplácíme mu porážku a vítězíme 3 : 2. Následuje dalších 9 utkání s těmito výsledky SK – Unhošť 0 : 1, Nižbor – SK 1 : 1, SK – Rakovník 0 : 1, V. Dobrá – SK 4 : 2, SK – Mšec 2 : 2, Vonoklasy – SK 0 : 3, SK – Braškov 0 : 4, Mutějovice – SK 2 : 4, SK – Jeneč 2 : 1. Po polovině soutěže a 13 odehraných zápasech získalo naše mužstvo 18 bodů, což značí 8 příčku. Není to špatný výsledek, ale rozhodně mohl být lepší. Kamenem úrazu pro nás byly domácí zápasy, v nichž jsme dokázali uhrát pouhých 7 bodů z 21 možných, což je opravdu málo. Paradoxně jsme více bodů uhráli na hřištích soupeřů, kde hrajeme uvolněněji. K absolutní spokojenosti nám chybí zisk dalších 5 bodů. Na druhou stranu musíme být rádi i za tento dosažený výsledek. Po odehrání čtyř utkání odešel do zahraničí Tomáš Vimr s Petrem Němcem, což bylo znatelné oslabení. Na hostování přišel Pavel Havrda ze Slovanu Velvary a Tomáš Kubík ze Sokola Vraný. V průběhu sezóny dlouhodobě  přicházíme vinou zranění o Dominika Tauše. Se zdravotními problémy laborují Lukáš Gil, Pavel Havrda, David Krampera a Lukáš Košťák. Na konci podzimu odchází za prací do zahraničí také Martin Gil. Z výše uvedeného je patrné, že jsme lepili sestavu, jak se dalo. Během zimní přestávky musíme doufat v uzdravení všech hráčů a taktéž, že se nám podaří současný stav doplnit nejméně o další dva. Jarní část sezóny bude velmi těžká, přesto všichni věříme, že se nám soutěž podaří udržet.  

V roce 2014 sehrálo I.A mužstvo celkem 55 utkání – 38 výher, 7 remíz a 10 porážek. Celkové skóre je aktivní -  155 vstřelených branek ku 85 obdržených branek. V počtu odehraných zápasů vévodí L. Samek 40, Michal Demeter 39, Jakub Novák 38, L. Košták a K. Nagy 37, Petr Bakos 36. Tabulce střelců pak Michal Demeter 21, Martin Gil 17, Petr Němec a Petr Bakos po 16. Střelecká potence byla rozdělena mezi 21 hráčů. Nejvyšší výhry jsme dosáhli v utkání se S. Lidice 9 : 0, B. Stochov 8 : 1. Nejvyšší prohru jsme utrpěli v jarní odvetě na Slovanu Kladno 7 : 1  a doma v podzimní části I.B třídy se S. Braškov  0 : 4. Pozitivním faktem je, že jsme obdrželi pouze jedinou červenou kartu a to v utkání na Slovanu Kladno, kdy ji obdržel již v první minutě T. Kopecký.  Z dalších dílčích úspěchů můžeme zmínit vítězství na turnaji Novostaveb Žatec Cup v Postoloprtech, vítězství na letním turnaji v Ročově a domácím turnaji „O pohár starosty městyse Zlonice“.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim spřízněným duším, které nás podporují v naší činnosti a mezi něž patří : spol. Altnet Slaný - Bc. Martin Kratochvíl, spol. Démonia - Ing. Jaroslav Růžička, Pokrývačství Milan Kos, Roman Rauscher – soukromý zemědělec, autodoprava Ing. Jiří Webinger a Městys Zlonice.

Popřejme všem hodně pracovních úspěchů a především zdraví v roce 2015, neboť to potřebujeme všichni bez ohledu na to, zda jsme či nejsme sportovci.

                                                                Za SK Zlonice Tomáš Smetana   

Rychlé aktuality

Kontaktní spojení

Městys Zlonice
Náměstí Pod Lipami 29
273 71 Zlonice
Telefon:
+420 312 591 101
E-mail:
o.zlonice@email.cz

 Městys Zlonice - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Úřad Městyse Zlonice

Pondělí: 7:00-11:00, 12:00-17:00
Středa: 7:00-11:00, 12:00-17:00

Důležité kontakty

 • Městys Zlonice-Místní hasičský sbor

  Tel.: 312 591 101, 312 591 102

 • IZS

  Tel.: 112

 • Lékařská pohotovost

  Tel.: 155

 • Ohlašovna požáru

  Tel.: 150

 • Policie ČR

  Tel.: 158

 • Elektrické rozvodné závody

  Tel.: 840 880 860

 • Vodárny Slaný

  Tel.: 312 522 319

 • Plynárny Kladno/Slaný

  Tel.: 1239

Anketa

Webové stránky městyse .....