• Slide panorama

  Městys Zlonice a čtyři přidružené části, konkrétně to jsou: Břešťany, Lisovice, Tmáň a Vyšínek.

 • Slide Kostel

  Významný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Dokončen r.1744 F.M.Kaňkou.

 • Slide Vyšínek

  Přidružená část Zlonic – obec Vyšínek.

 • Břeštany

  Přidružená část Zlonic – obec Břešťany.

 • Tmáň

  Přidružená část Zlonic – obec Tmáň.

 • Lisovice

  Přidružená část Zlonic – obec Lisovice.

 • Děti na hřišti

  Nově vystavené dětské hřiště.....

 • Hřiště

  ...kde naleznete např. šplhací věž, houpačky,prolézačky,padací most,pískoviště a mnohem víc.

 • Památník A. Dvořáka

  Barokní špitálek na jižním konci Zlonic byl v roce 1954 přeměněn na Památník A. Dvořáka.

 • Panorama vlak

  Zdejší železniční stanice se nachází nedaleko železničního muzea.

 • Železniční muzeum

  Železniční muzeum Zlonice je projektem zaměřeným na oblasti historie železniční dopravy.

 • Knihovna

  Městská knihovna vám nabídne nejen knihy, ale také možnost připojení se na internet.

 • Obřadní síň

  Využijte prostor nové Obřadní síně jako místo, kde si řeknete své "ano".

Ohlédnutí za rokem 2013

vloženo: 16.01.2014 |

Ohlédnutí za rokem 2013 v SK Zlonice

 

Rok 2013 byl pro SK Zlonice rokem velkých změn a množstvím dobře odvedené práce.

Co se týká sportovní stránky, byl to po dlouhých letech čekání rok velmi úspěšný, rok postupů. Postupem I.A. mužstva do okresního přeboru se po tříleté intenzívní snaze  podařilo splnit  23 let trvající sen. Touto krásnou událostí žily snad celé Zlonice, což se odrazilo i na celkové návštěvnosti a skvělé atmosféře fotbalových utkání. Postup si vykopali i mladší žáci, taktéž postupují do okresního přeboru. Radost tedy byla dvojnásobná a na spanilou jízdu naším městečkem na alegorickém voze jen tak někdo nezapomene.

K úspěchům je možné přiřadit i dostavbu stávajících kabin, kdy se tyto podařilo zateplit a opatřit finálním nátěrem v klubové barvě, dále byla restaurována stará kabina hostí, která byla přebudována na kabinu pro rozhodčí, kteří již ve vyšší soutěži jezdí v počtu tří a potřebují vyhovující prostory.  Došlo k výrobě dalších laviček pro diváky a stolů s lavičkami pod pergolu, zakoupen byl rovněž nový traktůrek na sekání trávy. Proběhla výměna oken na domě správce hřiště. S finanční podporou společnosti Skvělý net byla zakoupena světelná časomíra, po které fotbalový klub dlouho volal a která se stala s postupem do vyšší soutěže nezbytností.

Dne 8. května 2013 se SK Zlonice ujal pořadatelství i velmi kladně hodnocené akce „Slavnosti  městyse  Zlonice“, o čemž svědčí  ohlasy jak samotných občanů, tak představitelů dalších příspěvkových organizací, sportovních a zájmových sdružení, kteří se též na celém programu slavností podílely.

Červnový turnaj „O pohár starosty městyse Zlonice“ byl rovněž velmi úspěšný, stejně jako následující taneční zábava pořádaná přímo v areálu SK. Celý den provázelo slunečné počasí a i to přispělo ke krásné sportovní atmosféře.

Memoriál Františka Havla pro mužstva přípravek se již stal tradicí a je o něho vždy velký zájem. Poslední srpnovou sobotu se konal již IV. ročník a v této tradici se bude i nadále pokračovat.

Akce pro děti spojené s pořádáním večerních tanečních zábav v místní sokolovně se setkaly s velkým ohlasem jak mezi dětmi samotnými, tak zejména mezi jejich rodiči. Velmi dobře se klub zhostil pořadatelství zářijového přátelského utkání mezi FK Kmetiněves a „hvězdnou“ Amforou Praha, kdy celý areál prošel opravdovou zatěžkávací zkouškou, téměř tisícovku diváků tento stánek zřejmě ještě nikdy nepřivítal.

Z výčtu uvedeného je patrné, že se sportovní klub nesoustředí pouze na sportovní činnost, ale že jeho aktivity směřují rovněž do oblasti kulturní a společenské. V dnešní době je toto nutností, jednak si klub zajišťuje potřebné finanční prostředky, které jsou následně využívány na úhradu stále rostoucích nákladů spojených s provozem rozsáhlého areálu, přináší ale rovněž zviditelnění klubu v očích běžného občana a v neposlední řadě je to jedna z možností, jak mezi sebe přilákat další členy a dobrovolníky. Rčení, že kdo nic nedělá - nic nezkazí - u fotbalistů opravdu neplatí.

Koncem roku podal klub žádost o investiční dotaci na Krajský úřad Středočeského kraje.

Pokud bude dotace přidělena, dojde ke stržení stávající budovy původních kabin včetně dřevěné garáže a výstavbě budovy technického zázemí, tzn. garáže pro traktůrky a ostatní mechanizaci včetně nářadí, dále garáže pro motorové vozidlo a prádelnu se sušárnou. Vše bude realizováno jako jedna stavba. To je asi největší a nejnáročnější stavební akce, která je sice plánována, ale s podmínkou přidělení dotace, tudíž velmi nejistá.

Z „menších“ stavebních prací ještě zbývá srovnat prostor nad kabinami do výše úrovně hřištní plochy, kdy ta by sloužila jak k tréninkům, tak by zde mohlo být rovněž nohejbalové hřiště. Již delší dobu je smýšleno o alternativě vybudovat tenisový antukový kurt. Jak je vidět, plánů do budoucna má klub spoustu. Všichni jste srdečně zváni mezi nás !!!

Naposledy změněno čtvrtek, 16 leden 2014 22:00

Rychlé aktuality

Kontaktní spojení

Městys Zlonice
Náměstí Pod Lipami 29
273 71 Zlonice
Telefon:
+420 312 591 101
E-mail:
o.zlonice@email.cz

 Městys Zlonice - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Úřad Městyse Zlonice

Pondělí: 7:00-11:00, 12:00-17:00
Středa: 7:00-11:00, 12:00-17:00

Důležité kontakty

 • Městys Zlonice-Místní hasičský sbor

  Tel.: 312 591 101, 312 591 102

 • IZS

  Tel.: 112

 • Lékařská pohotovost

  Tel.: 155

 • Ohlašovna požáru

  Tel.: 150

 • Policie ČR

  Tel.: 158

 • Elektrické rozvodné závody

  Tel.: 840 880 860

 • Vodárny Slaný

  Tel.: 312 522 319

 • Plynárny Kladno/Slaný

  Tel.: 1239

Anketa

Webové stránky městyse .....