• Slide panorama

  Městys Zlonice a čtyři přidružené části, konkrétně to jsou: Břešťany, Lisovice, Tmáň a Vyšínek.

 • Slide Kostel

  Významný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Dokončen r.1744 F.M.Kaňkou.

 • Slide Vyšínek

  Přidružená část Zlonic – obec Vyšínek.

 • Břeštany

  Přidružená část Zlonic – obec Břešťany.

 • Tmáň

  Přidružená část Zlonic – obec Tmáň.

 • Lisovice

  Přidružená část Zlonic – obec Lisovice.

 • Děti na hřišti

  Nově vystavené dětské hřiště.....

 • Hřiště

  ...kde naleznete např. šplhací věž, houpačky,prolézačky,padací most,pískoviště a mnohem víc.

 • Památník A. Dvořáka

  Barokní špitálek na jižním konci Zlonic byl v roce 1954 přeměněn na Památník A. Dvořáka.

 • Panorama vlak

  Zdejší železniční stanice se nachází nedaleko železničního muzea.

 • Železniční muzeum

  Železniční muzeum Zlonice je projektem zaměřeným na oblasti historie železniční dopravy.

 • Knihovna

  Městská knihovna vám nabídne nejen knihy, ale také možnost připojení se na internet.

 • Obřadní síň

  Využijte prostor nové Obřadní síně jako místo, kde si řeknete své "ano".

Lucie Tymešová

Lucie Tymešová

středa, 19 listopad 2014 00:00

Rozklikávací rozpočet

Na níže uvedených stránkách se občané můžou podívat, jak Městys Zlonice hospodaří od roku 2000.

http://www.rozpocetobce.cz/seznam-obci/533114-zlonice

 

Dokument ke stažení v příloze. Nebo ho najdete na úřední desce v sekci ostatní dokumenty.
pátek, 30 březen 2012 05:43

Šachový klub Zlonice

V přiloženém článku se dozvíte o šachovém klání a herních kvalitách našich reprezentantů.

Dokument ke stažení zde... 

pondělí, 12 březen 2012 08:20

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Navštivte Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které spravuje obsáhlou pozůstalost Eduarda Ingriše, našeho rodáka. K vidění jsou zde hlavně fotografie, které dokumentují široké spektrum činností, kterým se Eduard Ingriš věnoval, a ve kterých byl velmi úspěšný. Kromě fotek objevíte také řadu autentických dobových materiálů - noty, plakáty, deníkové záznamy i ukázku z korespondence.  
O převoz Ingrišových písemností, notových záznamů, nahrávek, fotografií i filmů se v roce 2001 zasloužil cestovatel Miroslav Zikmund. Ingrišův archiv zrevidoval v roce 2000 spolu s Petrem Horkým a Miroslavem Náplavou a poté bylo 1100 kilogramů archiválií dopraveno do České republiky. Tím byl unikátní fond zachráněn a nyní se nachází v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde je již téměř 20 tisíc snímků digitalizováno. Po přestěhování Muzea jihovýchodní Moravy v roce 2012 do nových prostor ve 14. budově se Eduard Ingriš stane součástí cestovatelské části nové expozice a doplní tak odkaz slavné cestovatelské dvojice Hanzelka - Zikmund, jejichž archív má zlínské muzeum rovněž ve své správě," doplnila Preiningerová. 
úterý, 14 únor 2012 12:30

Kamerový dohlížecí systém

Na úřední desce/ostatní dokumenty naleznete vyhodnocení provozu kamerového dohlížecího systému ve Zlonicích. Zprávu zpracoval Pavel Štěpánek, DiS., vedoucí Městské policie Slaný.
pondělí, 02 leden 2012 12:22

FC Tatran Zlonice

Zimní pohár ovládl výběr Mělníka, slánský MCE druhý - Druhý ročník Zimního poháru města Slaný je již minulostí, putovní pohár po roce opustil Slaný, kde loni zůstal zásluhou Unionu a přestěhoval se do Mělníka. FC Mělník - JS Agency během turnaje ani jednou nezaváhal, v základní skupině porazil Tatran Zlonice 6:1, FK Union Slaný 4:1 a MCE Slaný 4:3.  

Letošního ročníku se opět účastnilo 8 velmi kvalitních celků, třikrát byla zastoupena divize, jednou krajský přebor, okresní přebor a okresní soutěž II. třídy, kterou zastupoval ambiciózní nováček futsalových soutěží FC O.K. Kladno. Na slánské palubovce se ale ukázala i celá řada hráčů se zkušenostmi z druhé a první ligy, nebo reprezentace do 21 let. Už samotné rozlosování turnaje slibovalo velké boje ve skupinách, když do skupiny A los zařadil 1. DFK Slaný, Hrasl Slaný, MCE Slaný U18 a FC O.K. Kladno. Ve skupině B se o postup utkaly týmy FC Mělník - JS Agency, MCE Slaný, FK Union Slaný a Tatran Zlonice. 

První skupinu ovládlo 1. DFK Slaný, když na úvod prohrálo s dalším divizním celkem Hraslem Slaný 2:5, poté však "vojáci" porazili MCE U18 3:2 a v rozhodujícím duelu i FC O.K. Kladno 4:0. Druhým postupujícím celkem se stal překvapivě výběr MCE U18, ten kromě těsné porážky 2:3 s 1. DFK zdolal Hrasl Slaný 4:1 a FC O.K. Kladno 5:2. Až třetí ve skupině skončil Hrasl, který ke třem bodům za výhru nad 1. DFK 5:2 přidal už jen jeden bod za remízu s kladenským celkem, což však na postup do vyřazovacích bojů nestačilo. FC O.K. Kladno s jedním bodem za remízu 3:3 s Hraslem Slaný a po porážkách 2:5 s MCE U18 a 0:4 s 1. DFK obsadilo čtvrtou příčku. Dojem však kladenský tým zanechal velmi slušný a ukázal, že se s ním do budoucna musí počítat.

Skupinu "B" ovládl zcela jasně FC Mělník a s plným bodovým ziskem za výhry 6:1 nad Tatranem Zlonice, 4:1 nad Unionem Slaný a 4:3 nad MCE Slaný postoupil z prvního místa. Druhou příčku vybojoval divizní tým MCE Slaný, když hned v úvodním utkání turnaje přehrál Union v poměru 1:5, ve druhém utkání si poradil se Zlonicemi 4:3 a stejným výsledkem MCE podlehlo Mělníku. Loňský obhájce celkového vítězství v turnaji, FK Union Slaný nakonec nezískal ve skupině ani bod, když po prohrách s MCE 1:5 a Mělníkem 1:4 podlehl i v posledním utkání alespoň o třetí místo Zlonicím 3:5. Ty se tedy nakonec umístily na třetí příčce, po prohrách 1:6 s Mělníkem, 3:4 s MCE a výhře 5:3 na Unionem.

Ve vyřazovacích bojích se střetly týmy FC Mělník s MCE Slaný U18, a když už se zdálo být jasné, že se o postupujícím bude rozhodovat z pokutových kopů, udeřil Mělník jako blesk z čistého nebe a v poslední vteřině zápasu urval vítězství a postup na svou stranu. I druhé semifinále nabídlo vyrovnanou bitvu divizních týmů, 1. DFK Slaný a MCE Slaný. Z postupu do finále se nakonec radovalo MCE Slaný po výhře 4:3.

V boji o třetí příčku zvítězily zkušenosti 1. DFK nad mládím MCE U18 v poměru 6:4 a zbýval odehrát poslední duel, který měl po roce určit nového majitele putovního poháru. Stejně jako loni byl ve finále tým z Mělníka a stejně jako loni proti němu nastupoval pořadatelský tým. Tím však letos byl druhý z obou spolupořádajících týmů, MCE Slaný. Finálové klání nabídlo opravdovou bitvu o první místo, z něhož se nakonec radoval Mělník, když odolal závěrečnému náporu MCE a uhájil jednobrankové vedení v poměru 3:2. Známe tak vítěze za rok 2011, stal se jím velmi silný tým FC Mělník - JS Agency, druhé místo patří MCE Slaný a třetí příčka 1. DFK Slaný.

Pokud budete mít zájem o podrobnější informaci o činnosti florbalového mužstva Zlonic, přejděte na webové stránky: www.fczlonice.mypage.cz.

 

 

 

 

 

pondělí, 12 prosinec 2011 07:33

Rodina Kepkových

KEPKA Vladimír (1925 Zlonice – 18.8.1998 Neratovice) a KEPKA Zdeněk (1930 Zlonice) umělečtí skláři.

Špičkoví tvůrci se světovým ohlasem. Z celé řady ocenění vyniká Oscar, udělený odbornou porotou pařížského Uměleckého salonu v r.1971. Dcera Vl. Kepky - Helena Kepková (1964) - akademická sochařka a malířka, sochařství, sklářské výtvarnictví, pokračuje v rodinné tradici a kombinuje pískované sklo s kresbou a barvou. V Kostelci nad Labem má dílnu a stálou výstavní síň. 
úterý, 06 prosinec 2011 08:48

Z návštěvy pana ministra

Dne 27.11.2011 proběhla akce "Den otevřených dveří ZŠ", kterou navštívil pan Josef Dobeš s rodinou, ministr školství, mládeže a tělovýchovy. Fotografie zajistil pan Mgr. Jan Tůma.
pondělí, 17 říjen 2011 14:36

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU SMS

Vážení spoluobčané, dovolte, abychom vás informovali, že jsme připravili jednoduché, komplexní a pohodlné řešení, jak pro vás zajistit rozšíření informovanosti. Zajistili jsme pro vás rychlý systém zveřejňování důležitých informací ze života v našem městysi a přidružených obcí. Od dnešního dne můžete využívat novou službu SMS InfoKanál městský rozhlas „do kapsy“. 

Tato nová služba umožňuje zasílání důležitých informací z úřadu na zaregistrovaná čísla vašich mobilních telefonů formou krátkých textových zpráv (SMS). Včasná informovanost občanů se již několikrát ukázala jako naprosto nezbytná zejména při krizové komunikaci v případě povodní, zhoršení stavu ovzduší apod. Tento systém je pro vás zcela zdarma, veškeré náklady hradí městys.

Můžete dostávat včasné informace:
o termínu konání zasedání Zastupitelstva města
o stavu ovzduší v našem městě
o mimořádných událostech ve městě
o případné povodňové situaci apod.

Formulář najdete na stránkách: http://www.infokanal.cz/cweb/reg/ZLONICE

Podrobněji na přiloženém infoletáku.

Dokument ke stažení zde...

úterý, 11 říjen 2011 11:57

SVĚTY EDUARDA INGRIŠE

V lednu r. 1991 - aniž to česká veřejnost zaznamenala - zemřel v Renu ve státě Nevada v USA Eduard Ingriš, skladatel, dirigent, divadelník, filmař, fotograf a mořeplavec, který si ve světě vydobyl přídomek český Heyerdahl. Zlonický rodák Eduard Ingriš (nar. 1905) se ještě před válkou proslavil v hudebním světě jako dirigent a skladatel především operetní a tehdejší populární hudby. Jeho píseň Teskně hučí Niagara doslova zlidověla a stále se zpívá; málokdo dnes ale ví, kdo byl jejím autorem a jaké byly jeho osudy. Eduard Ingriš odjel v r. 1947 do Jižní Ameriky se záměrem získat hudební podklady a inspiraci k připravované operetě z prostředí jihoamerických Indiánů. Po únoru 1948 v Americe zůstal a usadil se v Peru, kde byl i nadále hudebně činný. Komponoval pro různá peruánská hudební tělesa, dirigoval limský symfonický orchestr. Souběžně se věnoval cestování a s ním spojené fotografické i filmové tvorbě. V Peru se v r. 1949 setkal a spřátelil s cestovateli Miroslavem Zikmundem a Jiřím Hanzelkou a ve své limské laboratoři jim zpracoval část materiálů nafocených během jihoamerického úseku jejich první expedice.

V 50. a 60. letech pracoval Ingriš jako fotograf a kameraman pro některé filmové společnosti při natáčení dokumentárních i hraných filmů, m.j. se na osobní pozvání Ernsta Hemingwaye zúčastnil jako poradce natáčení filmu Stařec a moře se Spencerem Tracym v hlavní roli. Podnikal výpravy do amazonských pralesů a peruánských hor.V druhé polovině 50. let zorganizoval a uskutečnil dvě plavby Tichým oceánem na balzových vorech Kantuta a Kantuta II, zkonstruovaných po konzultacích s Thorem Heyerdahlem, s nímž spolupracoval i jako fotograf. O těchto plavbách natočil celovečerní dokumentární film, ke kterému zkomponoval vlastní hudbu, a sám jej později při veřejných projekcích v USA živě doprovázel.V polovině 60. let se oženil v Los Angeles s českou emigrantkou Ninou Karpuškinovou a trvale se usadili v South Lake Tahoe v Kalifornii. Do Československa se po pádu komunistického režimu už vrátit nestihl - jeho dobrodružná životní pouť skončila 12. ledna 1991.Mnohaleté Ingrišovo přátelství s Miroslavem Zikmundem a Jiřím Hanzelkou, byť kvůli železné oponě udržované pouze korespondenčně na dálku (nikdy už se osobně nesetkali), přineslo své plody paradoxně až po Ingrišově smrti. Díky velkorysosti paní Niny Ingrišové a osobní iniciativě Miroslava Zikmunda převzala v r. 2000 výprava pod jeho vedením v South Lake Tahoe Ingrišův obsáhlý archiv a připravila jej k převozu do vlasti.

Materiály našly útočiště za přispění ministerstva kultury České republiky v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde jsou postupně zpracovávány a katalogizovány. Podstatnou část tvoří negativy, z nichž bylo pro tuto kolekci vybráno a nově nazvětšováno 204 většinou doposud nepublikovaných snímků.Soubor představuje pestré fotografické dílo Eduarda Ingriše v několika tématických okruzích. Atraktivní jsou jistě snímky indiánů z amazonských pralesů či záběry z obou plaveb Pacifikem. Zájem si však zasluhují i další fotografie zachycující všední život lidí mnoha jihoamerických oblastí i měst či snímky ze zákulisí práce profesionálních filmových štábů. Výraznou kapitolu pak tvoří portréty osob, s nimiž se Ingriš na svých cestách a při své práci setkal - lidí významných či docela 'obyčejných'.

Na snímcích je patrné Ingrišovo výrazné výtvarné vidění i důkladně promyšlená kompozice. Ingriš stylizoval a komponoval často i některé snímky ryze dokumentačního charakteru - už tehdy vytvářel to, co dnes známe z televize, jakýsi hraný dokument. Někdy vkomponovával do záběrů - s pomocí časované samospouště - i sám sebe. Nebo alespoň svou legendární kytaru…

V posledních letech se díky významným počinům několika nadšenců, které odstartoval převoz Ingrišova archivu do vlasti, začalo jeho dílo a osobnost po právu vracet do českého kulturního života.

 

mapa-foto        lod

 

Celý Dokument ke stažení zde...

Strana 1 z 2

Rychlé aktuality

Kontaktní spojení

Městys Zlonice
Náměstí Pod Lipami 29
273 71 Zlonice
Telefon:
+420 312 591 101
E-mail:
o.zlonice@email.cz

 Městys Zlonice - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Úřední hodiny

Úřad Městyse Zlonice

Pondělí: 7:00-11:00, 12:00-17:00
Středa: 7:00-11:00, 12:00-17:00

Důležité kontakty

 • Městys Zlonice-Místní hasičský sbor

  Tel.: 312 591 101, 312 591 102

 • IZS

  Tel.: 112

 • Lékařská pohotovost

  Tel.: 155

 • Ohlašovna požáru

  Tel.: 150

 • Policie ČR

  Tel.: 158

 • Elektrické rozvodné závody

  Tel.: 840 880 860

 • Vodárny Slaný

  Tel.: 312 522 319

 • Plynárny Kladno/Slaný

  Tel.: 1239

Anketa

Webové stránky městyse .....